Gminie potrzeba świetlic
Komisją oświaty w kornowackiej radzie kieruje Jan Zaczyk. Na przedostatniej sesji samorządu zapoznał on kolegów rajców z danymi statystycznymi na temat placówek oświatowych, które gmina utrzymuje na swym garnuszku.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzuchowie uczy się 76 dzieci, najstarsza z istniejących tu klas szkolnych to czwarta. Dwóch uczniów uzyskało za pierwsze półrocze oceny niedostateczne. Z inwestycji przebudowano tu ciąg wentylacyjny, przeprowadzono konserwację dachu i odnowiono pomieszczenie bawialni.
Do takiej samej placówki w Kobyli uczęszcza 119 osób. Średnia ocen, jaką uzyskują, wynosi 4,27. Tu także 2 uczniów otrzymało za ubiegłe półrocze oceny niedostateczne. W Kobyli odremontowano salę i posadzkę w przedszkolu.
129 dzieci uczy się w Pogrzebeniu. Średnią ocen obliczono na poziomie 4. Odświeżono pomieszczenia kuchenne.
Największa placówka oświatowa w gminie to gimnazjum z163 uczniami w 6 klasach. Tu „orłów” z niedodstateczną oceną naliczono 15, przy średniej ocen 3,45. Z inwestycji: wymieniono furtkę prowadzącą na boisko.
Wśród wniosków wynikłych z raportu pojawiła się potrzeba utworzenia świetlic w zespołach szkolno przeszkolnych, jak i wydłużenie czasu pracy świetlicy w gimnazjum.
(ma.w)