Na koniec imprezy spalili szopę
Koncert Mariusza Kalagi oraz widowiskowy pokaz gaszenia płonącej szopy były największymi atrakcjami I Gminnego Dnia Strażaka
POŁOMIA Impreza odbyła się 4 maja. Piknikowi strażackiemu towarzyszył Dzień Otwarty Funduszy Europejskich, podczas którego mieszkańcy i goście mieli okazję zwiedzić wszystkie obiekty zrewitalizowanego centrum Połomi, a więc starą plebanię, szatnię sportową i remizę strażacką, a także dodatkowo wyremontowany przed dwoma laty budynek „starej szkoły”. - To był strzał w dziesiątkę. Mieliśmy zwiedzających do samej godziny 21. Nie tylko mieszkańcy, ale i wielu przyjezdnych chciało zobaczyć, jak zmieniła się stara fara. Starsi ludzie opowiadali, jak zapamiętali ją sprzed lat, byli pod ogromnym wrażeniem - mówi Aleksandra Witoszek, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia, który obecnie działa w odrestaurowanej plebanii.
Gminny Dzień Strażaka rozpoczął się mszą św. w intencji wszystkich ochotników, odprawioną w połomskim kościele. Następnie przed remizą strażacką odbyła się uroczystość uhonorowania zasłużonych członków OSP. Najwyższym odznaczeniem - Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza - został wyróżniony druh Antoni Polok z Połomi. Złote medale za zasługi dla pożarnictwa odebrali: Hilary Wita z Połomi i Tomasz Maciończyk z Gogołowej. Srebrny medal za zasługi otrzymał Tomasz Dembek, a brązowy Łukasz Skorupa z Połomi.
Odznakę Wzorowego Strażaka dostali: Mirosław Pukowski, Michał Potępa, Roman Urbańczyk i Dawid Folwarczny. OSP w Gogołowej wręczyła akt nadania tytułu Honorowego Członka OSP Władysławowi Bielasińskiemu, pełnomocnikowi ds. zarządzania kryzysowego Urzędu Gminy w Mszanie.
Po części oficjalnej rozpoczął się festyn. Kulminacyjnym punktem programu był pokaz sprawności strażaków, policji i pogotowia ratunkowego podczas zainscenizowanej akcji gaszenia płonącej szopy. W role poszkodowanych wcielili się aktorzy amatorskiego teatru „Kredens” z Połomi.
(mas)