JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Derby wyrównane tylko do przerwy. Później Gwiazda odjechała Olzie

04.06.2024 00:00 red

GODÓW Gminne, rozegrane w sobotę 25 maja pomiędzy Gwiazdą Skrzyszów a Olzą Godów miały swoją wagę. Obie drużyny dzielił dystans raptem 2 pkt. Przy czym Gwiazda znajdowała się na miejscu 10. rybnickiej B klasy, Olza na 11. Tymczasem jak wieść niesie, w związku z reorganizacją niższych lig w Podokręgu Rybnik Śląskiego ZPN, do klasy A może awansować nawet 10 drużyn. Po sobotnim meczu bliżej tego celu są gospodarze, którzy rozbili przyjezdnych z Godowa 6:2.

Mimo niewielkiej różnicy w ligowej tabeli, to Gwiazda była faworytem tego meczu. Wiosna w jej wykonaniu jest znacznie lepsza, niż w przypadku Olzy. Gospodarze w rundzie rewanżowej zdobyli do sobotniego meczu 13 punktów, goście 6. Statystyki stały więc zdecydowanie po stronie miejscowych. Ci też są jednak znani z tego, że początek meczu potrafią przespać. I nie inaczej było w sobotę. Już w 12. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Marcin Borek z Olzy, po którego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Kwadrans później goście prowadzili już dwiema bramkami. Tym razem szybką kontrę podopiecznych trenera Jacka Pisarka zakończył trafieniem Łukasz Worek.

Gwiazda znalazła się pod ścianą, ale szybko – i nieco przypadkowo – spod niej uciekała. W 30. minucie na prawej flance piłkę otrzymał Konrad Kurasz. Zawodnik Gwiazdy chyba chciał dośrodkowywać, ale wyszedł z tego kapitalny strzał z ostrego kąta na krótki słupek, który zaskoczył wychodzącego do dośrodkowania bramkarza Olzy. Kontaktowa bramka wyraźnie pobudziła podopiecznych trenera Piotra Dróżdża, którzy już 4 minuty później wyrównali stan meczu. Znów trochę było w tym przypadku, bo choć Wojciech Caniboł znalazł się praktycznie sam na sam z bramkarzem Olzy, to trafił wprost w jego ręce. Piłka jednak została uderzona na tyle mocno, że bramkarz odbił ją przed siebie, a upadający po strzale Caniboł... głową wbił ją do siatki.

Po przerwie dość szybko wyjaśniło się, kto te derby wygra, bo już w 47. minucie w polu karnym powalony został Kurasz z Gwiazdy i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym trafieniem popisał się Mirosław Stabla, który w 56. minucie ponownie skutecznie wykonał "jedenastkę", podyktowaną tym razem po faulu na Canibole. Goście mogli odpowiedzieć jeszcze trafieniem z bliskiej odległości Dawida Zdańskiego, ale na posterunku był bramkarz Gwiazdy. To była w zasadzie jedyna w drugiej połowie okazja Olzy.

Gospodarze niemal w pełni kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń, podkreślając to jeszcze dwoma trafieniami. W 61. minucie pozostawiony bez opieki na środku pola karnego Caniboł podwyższył na 5:2, a 12 minut później wynik spotkania ustalił Bartosz Lubszczyk i Gwiazda pewnie oraz zasłużenie pokonała Olzę 6:2.

Goście kończyli spotkanie w osłabieniu, bo w 80. minucie drugą żółtą za faul, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Błażej Hejmej.

(art)

Gwiazda Skrzyszów – Olza Godów 6:2 (2:2)

Bramki: Kurasz (30.), Caniboł (34.), (61.) Stabla (47. k), (56. k), Lubszczyk (73.)

Gwiazda: Sitek, Kurasz, Janeta, Kanafek, Stabla, Lubszczyk, Caniboł, Węgrzyk, Święcki, Wuwer, Klapuch – Janeta, Oślizło, Dróżdż, Szyroki. Trener Piotr Dróżdż.

Olza: Rugor, Pukowiec, Wija, Hejmej, M. Borek, Pisarek, Rybaczek, Worek, Szymański, S. Borek, Zapała – Piguła, Zdański, Szwajlik, Tarasek. Trener Jacek Pisarek.

Żółte kartki: Caniboł, Szyroki – Hejmej, Pisarek, Pukowiec

Czerwona kartka: Hejmej (2 ż.)

• Numer: 23 (1228)
  • Data wydania: 04.06.24