Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 23 (135) Data wydania: 09.06.09

Integracja w praktyce

W boguszowickiej „siódemce” bawiono się festynie integracyjnym.
Koncerty w sali gimnastycznej, na parterze punkt do głosowania, stoiska gastronomiczne i loteria fantowa, a na piętrze: karaoke, kurs origami, konkurs historyczny, pokaz wizażu. Lista powinna być o wiele dłuższa. Ten dzień w Gimnazjum z oddziałami integracyjnymi im. Czesława Miłosza w Boguszowicach był wyjątkowo długi.
 
Pomimo, że pogoda nieco pokrzyżowała plany, chętnych do spędzenia czasu na szkolnym festynie nie brakowało. A imprezę zorganizowano nie tylko z myślą o obecnych uczniach, ale i absolwentach, a także mieszkańcach Boguszowic. Gośćmi gimnazjalistów byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy. Bo w boguszowickim gimnazjum o integracji nie tylko się mówi, ale wciela się ją w życie. – Początki nie były łatwe. Teraz „integracja” nie jest dla nas jedynie pustym słowem, ale czymś powszednim, codziennym – zapewnia Krzysztof Zaik, dyrektor Gimnazjum nr 7, do którego uczęszczają osoby niepełnosprawne. – Mamy uczniów niepełnosprawnych ruchowo, a także z innymi niepełnosprawnościami, są u nas niedosłyszący i niedowidzący gimnazjaliści. Praktycznie w każdym roczniku mamy po dwie klasy integracyjne – dodaje Zenona Szwałek, wicedyrektor szkoły, która jest otwarta na nowe idee i pomysły. W dobiegającym końca roku szkolnym „siódemka”, jako jedyna w Rybniku, testowała elektroniczny system kontroli frekwencji i postępów w nauce, nazywany niekiedy elektronicznym dziennikiem. – Dzięki temu rodzice mają w każdej chwili wgląd w oceny swoich dzieci. Wiedzą kto, kiedy i za co je wystawił. Mogą też sprawdzić, czy ich syn lub córka są w szkole – opisuje dyrektor. – Na początku uczniowie mieli pewne opory. Teraz wielu twierdzi, że to dobra rzecz. Nie muszą się już denerwować powrotem do domu, bo rodzice i tak wiedzą jakie stopnie dostali – opowiada z uśmiechem wicedyrektor.
 
(bea)