Odremontowana kaplica, nowe zabytki i życie parafii
W odremontowanym kościele pojawiły się nowe elementy wystroju. Parafia wzbogaciła się też o miejsce spotkań dla grup wiernych.
Dla wiernych i proboszcza rok 1998 był rokiem wielkiej mobilizacji. W kościele przeprowadzono remont kapitalny. Przebudowane zostało także jego wnętrze. Nowym elementem wystroju, jaki pojawił się w świątyni jest mały, ale przepiękny witraż autorstwa Dariusza Plinty z Mikołowa przedstawiający Ducha Świętego. Wnętrza kościoła ozdobił także zabytkowy krzyż z 1858 roku, pochodzący z pierwszego ołtarza kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach, do którego nową figurę Chrystusa wyrzeźbił Wojciech Swoboda z Tych. Jak mówi ks. Henryk Reszke to dar parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach. Chociaż parafia ewangelicka w Czerwionce nie należy do dużych, życie parafialne rozwija się. Z początkiem 2003 roku, po 50 latach na nowo powstał chór, który ćwiczy pod dyrekcją Pawła Gasia z Żor. Szczególne możliwości pracy i organizowania życia w parafii otworzyły się w listopadzie 2003 roku, kiedy parafia otrzymała w dzierżawę od firmy Operator piękną salę znajdującą się za kościołem. Ponieważ nareszcie wierni mieli miejsce na spotkania, szybko zaczynają organizować różne grupy. Powstała m.in.: szkółka niedzielna gromadząca dzieci podczas niedzielnego nabożeństwa, w sali odbywają się spotkania młodzieży, parafialnego koła pań oraz próby chóru. W sali są organizowane imprezy dla dzieci i dorosłych. Parafia przygotowuje paczki świąteczne dla dzieci na Ukrainie, rozprowadza świece wigilijne, włącza się do Akcji Skarbonka. Zbierane są ofiary na Diakonię Polską, na domy opieki oraz na rzecz poszkodowanych w katastrofach.
Tradycyjnie przygotowuje także wieczory adwentowe dla osób starszych, a dla dzieci i seniorów paczki pod choinkę. Osobom chorym pomaga załatwiać sprzęt rehabilitacyjny.
(MS)